BRASIL

Caffé Italia vyberá pre Vás tú najlepšiu Arabicu a to z krajiny s najväčšou produkciou na svete. Vyberáme dokonalú a výberovú kávu, ktorá najviac oslovila našich expertov, a to pre svoju arómu, chuť, a zostatkovú chuť. Prinášame, znovu a znovu, vzácny produkt z najlepšich plantáží, priamo k Vám.

POD BALENIE:

Balenie po 18 POD sáčkov

ZRNKOVÁ

Balenie  250 g

KONZUMÁCIA

Vhodná na konzumáciu počas leta, v priebehu celého dňa. Gelato ‘affogato’ štýl, mozzarella a čerstvé jedlá

KÚPIŤ V E-SHOPE

COLOMBIA

Kolumbijský “cafeteros” zbierajú kávu počas celého roka, z hlavným zberom od Októbra do Decembra a druhým zberom od Apríla do Júna. Experti z Caffe Italia vyberajú, znova a znova, najlepšiu kávu ktorú Vám táto krajina ponúka. Jej hutnosť a aróma je neomylná. Vzácna kava pre náročné jazíčky.

POD BALENIE:

Balenie po 18 POD sáčkov

ZRNKOVÁ

Zrnková balenie 250 g

KONZUMÁCIA

Vhodná na konzumáciu po prebudení, po kompletnom obede alebo ako osviežujúca prestávka. Grilované jedlo, jedlá z nádychom stredozemného mora, vyzrelé syry

KÚPIŤ V E-SHOPE

COSTA RICA

Káva pestovaná na svahoch vulkanických vrchov, kde pôsobenie špecialneho slnečného žiarenia, teploty a zrážok vytvárajú kombináciu, ktorá radí túto kávu-Arabiku medzi najviac uznávané kávy na svete. Espresso s intenzívnym aromatickým buketom, s obzvlášť bohatým základom, so strednou hustotou a príjemnou kyselinkou a zostatkovým pocitom po citrusoch. Táto kava je vhodná na oddych, pripadne po jemných/ľahkých jedlách.

POD BALENIE:

Balenie po 18 POD sáčkov

ZRNKOVÁ

Zrnková balenie 250 g

KONZUMÁCIA

Vhodná na konzumáciu ráno, prípadne po dlhých obedoch. Bezpochyby s čerstvým, alebo sušeným ovocim, syrom, mäsovou omáčkou.

KÚPIŤ V E-SHOPE

ETHIOPIA

Táto káva pochádza z regiónu etiópskej planiny,kde má údajne kávovník svoj pôvod. V Sidamo šálke, nájdeme todové organoleptické charakteristiky, ktoré nám pripomínajú a vrátia nás späť k pôvodu kávy. Šálka kávy ponúka nádherne vyzerajúcu penu s úžastnou farbou; nápoj je veľmi aromatický, ale len stredne sýty a stopami  počnúc ovocím s tónmy citrusov po čokoládu a kardamón. Trvácnosť a doznievacie tóny sú veľmi jemné.

POD BALENIE:

Balenie po 18 POD sáčkov

ZRNKOVÁ

Zrnková balenie 250 g

KONZUMÁCIA

Vhodná na konzumáciu na olovrant alebo večer. Ušlachtilé pokrmy, pikantné exotické chody.

KÚPIŤ V E-SHOPE

JAMAJCA BLUE MOUNTAIN

Ostorv Jamaika je slávny vo svete kávy výrobou kávy Blue Mountain. Kávovniky rastú na svahoch homonymných vrchov a po opatrnom zbere bobúl a spracovaní zrna, je káva skladovaná v tých istých drevených bareloch v ktorých sa kedysi dávno skladoval rum. Espresso je schopné ponúknuť arómu kandizovaného ovocia, mandlí a stopy korenia, zanechávajúc chuť korenia a sladkého dreva.

POD BALENIE:

Balenie po 18 POD sáčkov

KONZUMÁCIA

Vhodná na konzumáciu po obede alebo večer. Ustrice, polivky, pokrmy z čerstvými rajčinami.

KÚPIŤ V E-SHOPE

KOPI LUWAK

Espresso získané so vzácnych kávových zŕn (”Kopi” v Indonézkom jazyku), vyberané “Luwakom”  (zviera Cibeta, ktorá sa živí exkluzívne kávovými bobulami ktorú su vhodne dozreté), charakteristická neobyčajná dávka arómy, veľmi vzácna a trvalá pena, výnimočná rovnováha chutí kde neprevláda konkrétny tón kyselinky alebo horkosti a nádherné doznievacie tóny zanechávajúce vanilku, stopy tabaku a jemnú bylinnú horkosť. Toto je neobyčajné vzácne espresso, ktoré ho robi neporovnateľným. Je to dokonalé až excelentné ukončenie posedenia pri jedle, ktoré sa nieslo v štýle delikátneho jedla a vín.

POD BALENIE:

Balenie po 18 POD sáčkov

KONZUMÁCIA

Vhodná na konzumáciu kedykoľvek kedy máte pocit, že si ju zaslúžite. Vyvrcholenie posedenie pri jedle a víne výnimočnej kvality. Skvelý po alkoholoch ako kvalitný koňak.

KÚPIŤ V E-SHOPE

HONDURAS BENEFICIO SANTA ROSA Organic SHG-EP

naša organická káva z BeneficioSanta Rosa, pochádzajúca z Hondurasu, bola cartifikovaná ako biologick a organická spoločnosťou Biolatina: http://www.biolatina.com/.

SHG znamená “Strictly High Grown” (teda pestované nad 1200 mnm), kávovníky rastú vo vysokej nadmorskej výške, čo dovoľuje, bobuľám rásť pomaly, čo má za následok vysokú hustotu a vyššiu kvalitu. EP znamená “European Preparation“, výber vykonaný pred vývozom kávy, ktorý zaručuje export tej najlpešej zelenej kávy.

Druh: Arabica  Caturra/Catuai
Pôvod: Honduras
Region: Copan
Farma: Beneficio Santa Rosa
Výška: 1600 mslm SHG
Certification: Organic
Process: Wet Process
Sušenie: Sun dried

V šálke je prekvapivo komplexná a vyvážená. Objavujú sa vône kakaa a mliečnej čokolády. Príchuť čokoláday a citrusových plodov. Telo je jemné.

ZRNKOVÁ

Zrnková balenie 250 g

KÚPIŤ V E-SHOPE